En iyi Ezine peyniri sağlığa oldukça faydalı mineral, proteinler bulunur.Üretiminin tamamen doğal olarak yapılması sebebiyle her yaş grubuna hitap eden peynirdir

Yöresel peynir denildiğinde akla gelen ilk lezzet olan Ezine peyniri oldukça büyük bir titizlikle üretilmektedir. Yüksek protein oranı ve damaklarda bıraktığı o muhteşem tat sebebiyle herkesin severek tükettiği peynirin üç çeşidi mevcuttur. Keçi, koyun ve inek sütü kullanılarak yapılabilen Ezine peynirini diğer peynirlerden ayıran ciddi farklar mevcuttur. Kaz dağlarında özel olarak yetiştirilen hayvanların sütleri ile yapılmaktadır. Birçok farklı endemik bitkinin eşsiz lezzetinin süte karışması sebebiyle Ezine peyniri oldukça yağlı ve lezzetli olmaktadır. Hayvanların besinlerinden sütlerinin sağılmasına kadar her türlü detaya özen göstererek ürettiğimiz Ezine peyniri oldukça sağlıklıdır. Her yaş grubunun tüketmesi önerilen bu peynir çeşidi vücuda doğal bir enerji sağlayabilmektedir.

Ezine Peyniri Çeşitleri

Kahvaltı ve meze masalarının vazgeçilmezi olan Ezine peynirinin üç farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitleri üretirken süt oranlarını değiştirerek hangi sütün yoğunlukta olması gerektiğine mevsime göre karar vermekteyiz. Ezine inek peynirinde inek sütünü yoğun olarak kullanarak üretim yapmaktayız. Bu şekilde inek sütünden üretilen peynirleri tüketmeye alışık olanlara muazzam bir Ezine peyniri deneyimleme imkânı sunabilmekteyiz. Ezine inek peyniri daha az yağlı olduğundan peynirini az yağlı tercih edenlerin vazgeçilmezidir. Daha beyaz bir renge sahip olan inek peyniri üretiminde gerek sütün kaynama derecesi gerekse mayalanma aşamalarında büyük bir incelik göstererek geleneksel metotları uygulamaktayız.

Ezine Koyun Peyniri

Ezine peynirinin en çok tercih edilen çeşitlerinden biri koyun sütünden elde edilmektedir. Yoğun yağlı bir yapıya sahip olmasına karşın damakta bıraktığı eşsiz bir aromaya sahip olması sebebiyle kahvaltıların vazgeçilmezidir. Tüketicilerin sıkça tercih ettiği koyun Ezine peyniri kalsiyum açısından oldukça zengindir. Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimini olumlu yönde etkilediği bilinmektedir. Sizlerde bu eşsiz lezzeti deneyimlemek için ezinedengelsin.com üzerinden kolayca sipariş verebilirsiniz.

ezine koyun peyniri 300x200 - Yöresel Lezzet Ezine Peyniri

Ezine Koyun Peyniri

Ezine Keçi Peyniri

Ezine bölgesinden sağladığımız ve özel olarak yetiştirdiğimiz hayvanlarımız ile yöresel bir Ezine peyniri üretimi yapmaktayız. Ezine keçi peynirinin üretiminde kullandığımız sütler kaz dağlarının eteklerinde otlayan keçilerimizden elde edilmektedir. Onlarca farklı bitki türüne sahip olan bu bölge keçilerin sütlerinin yağlı ve lezzetli olabilmesine olanak sağlamaktadır. Ezine keçi peyniri amino asit kaynağıdır. Diğer Ezine peynir çeşitlerine oranla içerisinde çok daha yoğun protein ve mineral barındırdığı bilinmektedir.

Ezine Peynirinin Faydaları

En iyi Ezine peyniri sağlığa oldukça faydalı mineral ve proteinleri içerisinde barındırmaktadır. Üretiminin tamamen doğal olarak yapılması sebebiyle her yaş grubuna hitap eden bir peynir çeşididir. Vücudun protein oranının karşılanması ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi özelliğine sahiptir. Özellikle içerisinde barındırdığı A vitamini fiziksel ve zihinsel gelişimi desteklemektedir.

 • Diş çürümesini engeller.
 • Aminoasit kaynağı olduğundan bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Kemikleri güçlendirir.
 • Hafızayı güçlendirir.
 • Migrenden kaynaklanan baş ağrılarını minimum seviyeye indirir.
 • İleri yaşlarda ortaya çıkan Alzheimer’ı engeller.
 • Kanseri önlediği bilinmektedir.
 • Uykusuzluk sorununu engelleyerek stresi azaltır.
 • Romatizma ve kemik erimesi sorunlarını engeller.
 • Saç köklerini besleyerek saç dökülmesini engeller.
 • İçerisinde magnezyum, fosfor, sodyum, çinko, bakır ve florür barındırmaktadır.
 • Bağırsakta bulunan mikropların azalmasına olanak sağlar.
Kolay Sipariş İmkânı ile Ezine Peyniri

Dayak zevkinize göre istediğiniz Ezine peyniri çeşidini sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz. Üretiminin her aşamasında titizlik ile davrandığımız geleneksel lezzet Ezine peynirinin birçok faydası bulunmaktadır. Her yaş grubunun tüketebileceği Ezine peyniri yüksek oranda kalsiyum barındırmaktadır.

Vücuttaki kolesterol dengesini düzenleyen ve hafızayı güçlendiren bu eşsiz lezzeti deneyimlemek için kolay ödeme seçeneklerimizden faydalanabilirsiniz. Bu ayrıcalıklı lezzeti deneyimlemek için ezinedengelsin.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.