2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Ezine’nin yeni kaymakamı Hacı Arslan Uzan oldu. Mevcut kaymakam Ali İkram Tuna ise, Giresun-Bulancak Kaymakamlığına atandı.

2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Ezine’nin yeni kaymakamı Hacı Arslan Uzan oldu. Mevcut kaymakam Ali İkram Tuna ise, Giresun-Bulancak Kaymakamlığına atandı.

Son yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesine göre; Ezine Kaymakamlığına, Muş-Bulanık Kaymakamı ve Bulanık Belediyesi Kayyumu Hacı Arslan Uzan getirildi. Ezine’de görev yapmakta olan mevcut kaymakamı Ali İkram Tuna ise, Giresun-Bulancak Kaymakamlığına atandı.

Ezine Kaymakamı Hacı Arslan Uzan Kimdir?

ezine kaymakami haci arslan uzan kimdir 300x300 - Ezine Kaymakamı Hacı Arslan Uzan göreve başladı

1 Temmuz 1984 tarihinde ÇORUM/Sungurlu’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini Sungurlu’da, lise eğitimini ise Çorum’da tamamladı. Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme bölümünden 2006 yılında mezun oldu.

2007-2009 yılları arasında Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığında vergi denetmen yardımcısı olarak görev yaptı. 9 Eylül 2009 tarihinde Bitlis’te, Bitlis Kaymakam Adayı olarak kaymakamlık mesleğine intisap etti. Kaymakamlık stajlarını Bitlis, Bursa ve Konya’da tamamladı. 2010 yılında bir müddet Konya/Emirgazi ilçesinde, kaymakam vekili olarak görev yaptı. 2011 yılında yurtdışı stajı kapsamında, Fransa’nın Besançon kentinde bir yıl süreyle Franche-Comté Üniversitesinde Fransızca eğitim aldı. Daha sonra Toulouse Bölge Valiliğinde Fransız idari yapısı üzerine staj yaptı. Bu staj kapsamında, Toulouse Bölge Valisi ile birlikte mevcut idari sistemin güçlü ve zayıf yönlerini müşahede etme imkânı buldu.

2015 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kamu Yönetimi alanında master yaptı. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi, Adalet bölümünden mezun oldu. 2018 yılında Atatürk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümünde “sakin şehir” tez konusu ile doktorasını tamamladı. Halen Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim dalında “kayyımlık sistemi” üzerinde doktora çalışmasına devam etmektedir.

2012-2014 yılları arasında Giresun/Alucra ve

2014-2016 yılları arasında ise Erzurum/Uzundere ilçesinde görev yapmıştır.

2016-2019 yılları arasında Bulanık Belediye Başkan vekilliği,

2017-2019 yılları arasında Bulanık ilçesi Erentepe ve Rüstemgedik Belediye Başkan vekilliği görevlerini yürütmüştür.

Fransızca bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak : http://www.canakkale.gov.tr/