Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Lansman Toplantısı 17.02.2019 tarihinde Çanakkale ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Lansman Toplantısı 17.02.2019 tarihinde Çanakkale ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Lansman Toplantısı Yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank lansman toplantısı öncesinde, Çanakkale Ezine Gıda İhtisas OSB’nin kurulacağı alanda incelemelerde bulunarak, bilgi aldı. Ardından ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezi’nde Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Lansman toplantısına katıldı.

bakan mustafa varank 300x200 - Ezine Gıda İhtisas OSB Tanıtımı Yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Ezine Gıda İhtisas OSB Lansman Toplantısına Katıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ezine Kaymakamı ve Ezine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali İkram Tuna, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Ak Parti Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, AK Parti İl Başkan Av. Gültekin Yıldız, Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, ÇTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal, Meclis Üyeleri Sinan Erdoğan, Cengiz Yanmaz, Oda Başkanları, Kurum amirleri, daire müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Ezine Gıda İhtisas OSB, 30 Bin Kişiye İş İmkanı Sunacak

Bakan Varank,Ezine’de doğrudan 8 bin, dolaylı olarak 30 binin üzerinde iş imkanı oluşturacak bir kümelenmeye sebebiyet vermiş olacaklarını belirtti. Bakan Varank,”Üretim zincirinin tüm tarafları bu işten kazançlı çıkacak. OSB’de üretim yapmak ölçek artışlarını da beraberinde getirecek. Tarım ve gıda ihracat rakamlarımızı inceledim. 2018’de ciddi bir sıçrama görülüyor. İnşallah bu attığımız adımlarla ihracatta da rekorlar kıracağımıza ben eminim. Bütün kalbimle inanıyorum. Benim için bu OSB’yi önemli kılan bir diğer özelliği de ekolojik dengeye sağladığı katkı. Bu muazzam coğrafya ihtisas OSB’nin sahip olacağı arıtma tesisi sayesinde en ufak bir yara almayacak. Hatta OSB dışındaki fabrikaları da buraya çekerek onların çevreye verdiği zararları da ortadan kaldıracak” diye konuştu.

kaynak : ctb.org.tr