Ezine ilçe merkezinde bulunan 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı, asker yetiştirilmesi için eğitim veren, Türkiye'deki önemli askeri birliklerden biridir.

Ezine ilçe merkezinde bulunan 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı, asker yetiştirilmesi için eğitim veren, Türkiye’deki önemli askeri birliklerden biridir.

Ezine 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı

Acemi ve erbaşların temel eğitimlerinde başarılı işler yakalayan Ezine 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı, Çanakkale ilinin Ezine ilçesinde konumlanmış olup Çanakkale 116. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığına bağlıdır.

Ezine 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığına Nasıl Gidilir?

Ezine 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığına ulaşmak isteyen askerler veya aileleri öncelikle Çanakkale il merkezine gitmeleri gerekiyor. Ezine’de yer alan kışlaya hem şehir merkezine yakın olması hem de işlek bir ulaşım ağına sahip olması nedeniyle ulaşım oldukça kolaydır. Askerler kara yolu ya da hava yolu araçlarını kullanarak Çanakkale şehir merkezine gelip oradan Ezine Jandarma Tabur Komutanlığı‘na gidebilirler. Zaten Ezine otogarı ile Tabur komutanlığı arasında da yürüme mesafesi bulunmaktadır.

Özel araçla ulaşım sağlamak isteyenler için Çanakkale- İzmir Karayolu, Ezine 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı içerisinde bulunan Şehit Albay Mehmet Nazım Bey Kışlasının yanından geçmektedir. Yalnız gelirken levha yönlendirmelerine dikkat etmelisiniz.

Ezine 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı İletişim

Adres: 3’üncü Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı Bölük Komutanlığı 17600 Ezine-Çanakkale

Telefon No: (0286) 618 10 67

Ezine 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı Nerede?